Za nami mocny weekend. Piękny mecz o wszystko Kadetów I

W miniony weekend zagraliśmy aż 8 meczów ligowych u siebie. Tym razem było więcej przegranych a najbardziej boli minimalna porażka po dogrywce po pięknym meczu ekipy Kadetów I r. 2006.

W piątek 19 lutego dobrze rozpoczęliśmy od zwycięstwa w lidze juniorów U17  Zwyciężyliśmy MKS NYSĘ Kłodzko 89 – 66 i tym samym przypieczętowaliśmy awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

W tabeli lądujemy na 3 pozycji za WKK Wrocław oraz Śląskiem. Wkrótce odbędzie się losowanie grup i wtedy dowiemy się z kim i gdzie przyjdzie nam grać w kolejnym etapie rozgrywek. Na koniec rundy zasadniczej chłopaki zagrali porządne zawody, dzielili się piłką przez to każdy z zespołu zapunktował , napędzali do przodu i często wykorzystywali przewagę pod koszem. Ekipa z Kłodzka to fajny zespół z którym wygodnie się nie gra dlatego też wygrana na koniec sezonu zasadniczego cieszy. Teraz chwila przerwy i czekamy na turniej ćwierćfinałowy.

Walczak Mikołaj 2

Sobota 20 lutego juą taka kolorowa dla naszych drużyn nie była. W hali koszykarskiej w Zielonej Górze dwukrotnie przegrywaliśmy, III ligowcy 9 oczkami ze MKS Szczawno Zdrój, kadetki 8 punktami ze Spartakusem Jelenia Góra.

III liga mężczyzn

SKM Zastal Fatto Deweloper I Zielona Góra – Miejski Klub Sportowy Szczawno Zdrój 64 : 73

Liga Kadetów U15

To był jeden z najlepszych meczów tego sezonu w hali koszykarskiej Zielonej Górze.
Kadeci I SKM Zastal po dramatycznym meczu przegrali po dogrywce z WKK I Wrocław 82 – 85.
Wróciliśmy dosłownie z piekła do nieba bo odrobiliśmy w drugiej połowie aż 23 oczka. Chłopaki walczyli jak lwy o każdy centymetr parkietu. Po trójce Maksymiliana Mikołajczaka nabraliśmy jeszcze więcej wiatru w żagle. Dobrze chodzili Mikołaj, Nikodem, Mateusz, Kuba i każdy z naszych. Byli szybcy i zdecydowani. Ławka rezerwowych żyła a trener Marek Hossa szalał. To był piękny spektakl młodzieżowej koszykówki niestety bez happy endu. Nie udało się choć było blisko, w czwartej kwarcie prowadziliśmy nawet 7 punktami. Pokazaliśmy charakter i wolę walki, potrafiliśmy się podnieść i wierzyć w sukces do końca. To się ceni. Taki jest sport, taki jest basket. Piękny mecz. Wielkie brawa dla całego TEAMU

Liga Kadetów U14

Dwie wygrane Kadetów II w lidze U14 chłopców.
W sobotę podopieczni trenera Pawła Kuciemby rozegrali dwa spotkania.

W pierwszym o godz. 10.30 pokonali WKK I Wrocław 66- 33, chłopakom zostało jeszcze na tyle sił by pokonać również II drużynę WKK 62 – 41.
Sumując inkasujemy tego dnia aż 4 punkty do ligowej tabeli i z kompletem 4 zwycięstw umacniamy się na pozycji lidera ligi kadetów U14. Brawa dla ekipy

Liga Juniorów U17

Podopieczni trenera Bogusława Onufrowicza jako młodsza ekipa walczą w strefie miejsc 1-6.m Przegrywamy wyraźnie z faworytem z Wrocławia a do rozegrania zostaje już tylko jedno spotkanie w Kłodzku.

SKM Zastal II Fatto Deweloper Zielona Góra – Nawrot Śląsk Wrocław 26 : 64