Aktualności

Liga młodzików U13 - w ładnym meczu przegrywamy z Chomikiem Żary 48 - 88
Kolejne cenne doświadczenie zebrali młodzicy trenera Bogusława Onufrowicza. Nasza drużyna zmierzyła się ze starszymi przeciwnikami z Żar i postawiła twarde warunki na parkiecie. Wynik może trochę mylić.
Z każdą minuta meczu chłopcy nabierali pewności a ostatnią czwartą część spotkania udało im się zremisować 19-19. Na parkiecie pokazali serce i wole walki a kilku przemyślanych, mądrych akcji nie powstydziliby się seniorzy. Brawo drużyna!

View the embedded image gallery online at:

W miniony weekend nasze drużyny rozegrały sporą ilość spotkań ligowych. Swoje mecze rozgrywały prawie wszystkie kategorie wiekowe chłopców oraz młodziczki z rocznika 2003.

W sobotę kadeci trenera Kamila Czapli przegrali z drużyną MKK Basket Gorzów 48 - 68.

Następnie dwie drużyny młodzików rozegrały dwumecz z młodzikami MKK Basket Gorzów i obie nasze ekipy odniosły zwycięstwa.

Młodzik I SKM Zastal - Basket Gorzów 81 - 12
Młodzik II SKM Zastal - Basket Gorzów 41 - 32

Natomiast niedzielę 19 listopada otworzyły młodziczki które również podejmowały drużynę z Gorzowa  (AZS II Gorzów)  Po wielkiej koszykarskiej bitwie wygrały 53 - 42
Mecz ten na pewno będzie długo pamiętany Zielonej Górze. Zawody trwały uwaga ....pełne 2 godziny!! Nie było żadnych dogrywek i przerw nieprzewidzianych.

Mecz walki, nerwów i szalonych akcji. Zawodniczki obu drużyn nie odpuszczały na żadnym kroku, walka trwała przez pełne 40 minut gry i na każdym centymetrze parkietu. Przez całe spotkanie nasze dziewczyny prowadziły kilkoma punktami lecz rywalki mocno deptały nam po piętach. Mieliśmy mnóstwo fauli, rzutów wolnych i gry na kontakcie. Na szczęście obyło się bez kontuzji a nasze koszykarki zakończyły spotkanie zwycięstwem 53 - 42!

Sztuder 8

Następnie na parkiet hali MOSiRu przy ul. Wyszyńskiego wybiegły dwie drużyny naszych juniorów.

Ekipy rozegrały bardzo dobre spotkanie a wynik SKM Zastal I - SKM Zastal II 85 - 88 może tylko potwierdzić tę tezę.

Od początku spotkania inicjatywę przejęła ekipa SKM Zastal II która bardzo zmotywowana podeszła do meczu. Udało im się uciec na kilka punktów. Następnie dobre zmiany rezerwowych SKM Zastal I pozwoliły na zniwelowanie różnicy punktowej.
Obie drużyny stworzyły bardzo dobre dla oka widowisko a wynik do samego końca był sprawą otwartą.

Matkowski 5

Meczowy weekend w Zielonej Górze zamykali nasi najmłodsi ligowcy. Późnym niedzielnym popołudniem spotkały się dwie drużyny Młodzik I oraz Młodzik II.

Zwyciężyli starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy z Młodzika I podopieczni Michała Siwickiego  94 - 21

Walczak 20

SKM Zastal I (trener Bogusław Onufrowicz)

Polewski 6
Bryszkowski 4
Bowycz 7
Skalski 1
Łada 2
Orpel 1

Z kolei w wyjazdowym spotkaniu kadeci Pawła Kuciemby ponownie zdobyli Wrocław.
Tym razem nie dali szans drużynie Gimbasket pokonując wrocławian na ich parkiecie 109 - 52.

Maciejak 4

Gratulacje dla wszystkich drużyn i trenerów!

To była prawdziwa damska koszykarska wojna!
Mecz w lidze młodziczek na pewno będzie długo pamiętany Zielonej Górze. Zawody trwały uwaga ....pełne 2 godziny!! Nie było żadnych dogrywek i przerw nieprzewidzianych.

Sztuder 8

Gratulacje dla trenerki Agaty Grabowieckiej i jej całego zespołu !

W dzisiejszych spotkaniach ligowych (15.11.2017) naszym drużynom udało się pokonać przeciwników z Wrocławia dwukrotnie!

W meczu wyjazdowym na ciężkim terenie Śląska Wrocław nasi kadeci pod dowództwem trenera Pawła Kuciemby wygrywają 88 - 85!

To bardzo cenne i ważne zwycięstwo przed walką o pierwsze miejsce w tabeli premiujące potencjalnie słabszych przeciwników w dalszych etapach rozgrywek.

Nasi chłopcy rozegrali bardzo dobre otwarte ofensywnie spotkanie, drużyna dobrze zmotywowana i ułożona przez trenera była drużyną przeważającą i zasłużenie zwyciężyła. Wielkie brawa!

Skrzypczak 2

W drugim spotkaniu w lidze Juniorów Starszych nasza drużyna pokonała na własnym parkiecie GIMBASKET Wrocław 83 - 64

Mecz dobry dla oka, szybki, ofensywny czasami nerwowy. Trener Artur Cielma często stosował wysoką obronę co pozwoliło naszym zawodnikom przechwytywać piłki i zdobywać punkty z szybkiego ataku.  Pierwsza kwarta spotkania była bardziej wyrównana jednak w kolejnych nasi zawodnicy uzyskali bezpieczną przewagę którą udało się "dowieźć" do końca. Bardzo dobre zawody rozegrał rozgrywający Kacper Traczyk który uzyskał 30 punktów, 11 zbiórek, 6 asyst oraz 5 przechwytów.