Aktualności

Rozgrywki ligowe nabierają tempa

Kolejny weekend kolejne ligowe emocje.

Na koszykarskich boiskach działo się całkiem sporo

W sobotę i niedzielę w Zielonej Górze swoje mecze rozegrali Kadeci II, Kadetki, Juniorzy oraz 4 kolejkę II ligi Intermarche II Zielona Góra z wychowankami SKM Zastal Fatto Deweloper w składzie.

Liga Kadetów

SKM Zastal - Sudety Jelenia Góra 47 - 84

Znacznie osłabiona drużyna Kadetów II nie sprostała w spotkaniu ligowym (U15) ekipie Sudetów Jelenia Góra przegrywając 47 - 84

Do meczu podopieczni Michała Siwickiego podeszli bez 6 podstawowych zawodników. Drużyna zielonogórska starała się, miała kilka ciekawych akcji jednak było to dzisiaj zbyt mało na Sudety. W całym meczu przewaga gości z Jeleniej Góry przede wszystkim w grze podkoszowej była wyraźna do tego dobra wysoka obrona często zaskakiwała "zastalowców" i pozwalała przeciwnikowi przeprowadzać szybkie kontry.

SKM Zastal - WSTK Wschowa 58 - 71

Już pierwsza kwarta pokazała, że nie jest to dobry dzień naszej drużyny. Początek przespany i znaczna przewaga drużyny ze Wschowy od początku meczu. Następnie pogoń i wyjście na prowadzenie w trzeciej kwarcie drużyny trenerki Agaty Grabowieckiej. Niestety kolejny przestój naszych dziewczyn w ostatniej części meczu i musieliśmy zejść z parkietu dzisiaj pokonani.
Dziękujemy za walkę a drużynie ze Wschowy gratulujemy zwycięstwa !

SKM Zastal - Górnik Wałbrzych 107 - 46

Żadnych szans nie dali swojemu przeciwnikowi juniorzy SKM Zastal. W niedzielnym spotkaniu drużyna Artura Cielmy i Pawła Kuciemby rozbiła wałbrzyszan 107 - 46
Dominacja na parkiecie zielonogórzan widoczna była przez cały mecz. W meczu mieliśmy wszystko to co w koszykówce najważniejsze, mocna obrona, nacisk na piłkę, szybki atak, mądre dzielenie się piłką, rzuty trzypunktowe.

UKS Gimbasket Wrocław - SKM Zastal Zielona Góra  31 - 193

Blisko 200 punktów w meczu wyjazdowym zdobyli kadeci U16 SKM Zastal.

We Wrocławiu w 4 kolejce rozgrywek podopieczni trenera Kamila Czapli rozbili UKS Gimbasket 193 - 31 !