Aktualności

Kadeci U16 z awansem do Finałów Mistrzostw Polski

W dniach 3 - 5 Maja w Zielonej Górze odbył sie turniej półfinałowy Mistrzostw Polski U16

W Zielonej Górze rywalizacja toczyła się w grupie III a oprócz gospodarzy udział w niej wzięły zespoły TKM Włocławek, Cracovia Szkoła Gortata Kraków oraz Basket Team Opalenica.

Pierwszy dzień turnieju pokazał, że będzie to bardzo ciekawy weekend a o awans do finałów bić będą się wszystkie 4 zespoły.

Piątek 3 Maja.

W pierwszym meczu Basket Team Opalenica pokonała TKM Włocławek 81 - 64

Natomiast gospodarze SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra podopieczni trenera Kamil Czapla ograli drużynę Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 74 - 62

Krakowianie rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Grali zespołowo i szybko, natomiast w szeregi naszej ekipy wdarło się nieco nerwów.
Udało się je opanować w drugiej kwarcie. Dobre zmiany dali Ilian Węgrowski oraz Michał Szandurski. Kilka składnych akcji, szybkich penetracji, gry jeden na jeden pozwoliło wyjść na prowadzenie a co ważniejsze nabrać pewności w grze całej drużynie.
Do przerwy prowadzenie zielonogórzan 4 oczkami powiększało się w trzeciej i czwartej kwarcie.
Mądre prowadzenie zespołu przez trenera Kamila pozwoliło uwierzyć w końcowy sukces drużyny.
I to właśnie drużyna dzisiaj wygrała. Cała.
Zespołowa koszykówka całego teamu.
Przysłowiowy "team spirit" i mamy ważne zwycięstwo na początek turnieju. Każdy zapracował na końcowy wynik.

SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra - Basket Team w Opalenicy 80 - 93

Niestety w drugim swoim meczu zielonogórzanie przegrali z drużyną z Opalenicy 13 oczkami.

Mecz od początku zaczął się układać po myśli podopiecznych trenerów Kamila Czapli i Bogusława Onufrowicza.
Pierwszą kwartę zagrali wręcz koncertowo. Szybkie akcje i przygotowane zagrywki dobrze realizowane przez wyjściową piętkę dawały skutek. W obronie walczyliśmy mocno i agresywnie. Kosztowało nasz dużo sił i wiele fauli.
I właśnie z tym elementem najwięcej problemów miał trener Kamil Czapla. Sporo przewinień złapali nasi wysocy co zaczęli wykorzystywać atletycznie grający zawodnicy z Opalenicy.
W drugiej kwarcie to oni zdominowali walkę podkoszową, mocno atakowali deskę, ponawiali akcję a na nasz rzut dystansowy szybko odpowiadali również trójką. Druga kwartę wygrali aż 13 punktami i do przerwy przegrywaliśmy 40 - 46
W trzeciej kwarcie straciliśmy dystans do przeciwnika. Drużyna Basketu odjechała na kilkanaście punktów, nam na odrobienie strat sił zabrakło.
Drużyna z Opalenicy wygrała dzisiejsze spotkanie 93 - 80 To było ich drugie turniejowe zwycięstwo i tym samym zapewniła sobie już awans do Finałów Mistrzostw Polski.

To był świetny mecz. Zastalowcy zostawili sporo zdrowia na parkiecie, walczyli, woli walki im nie zabrakło.

Mecz nr 2

SKM Zastal - TKM Włocławek 72 - 67 (2 dogrywki)

To był prawdziwy horror w najlepszym wydaniu. Dwie dogrywki, mnóstwo emocji i napięć, szalonych rzutów, zmian nastroju, ogrom zdrowia zostawiony na parkiecie i litry potu a na koniec Happy END

Po 50 minutach podopieczni trenera Kamila Czapli  pokonali TKM Włocławek 72 - 67 i to my zagramy w Finałach Mistrzostw Polski Kadetów U16 !

To mecz który przejdzie do historii zielonogórskiej koszykówki młodzieżowej. Piękno sportu, walki i emocji.

Od początku meczu żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać bezpiecznej przewagi. Mecz nie był ofensywny, mieliśmy dużo niecelnych rzutów, strat z obu stron. Gra nerwów ale pięknej walki fair.

W drugiej kwarcie zielonogórzanie uzyskali 5 oczek przewagi jednak nie była to zaliczka bezpieczna bo drużyna z Włocławka prezentowała się bardzo dobrze.

W czwartej kwarcie włocławianie zdołali dojść Zastal, a nawet wyjść na prowadzenie. W Hali grzmiało. Ostry doping dla obu drużyn słyszany był chyba w hali CRS gdzie w tym samym czasie grał Stelmet BC Zielona Góra.

To była ostra gra nerwów. Napięcie rosło. Gdy TKM wyszedł na prowadzenie 3 punktami a do końca meczu pozostało 18 sekund serca zielonogórzan zamarły.

Trener Kamil Czapla wziął czas. Konsultacja z Bogusławem Onufrowiczem, szybkie omówienie akcji z zawodnikami i wyszli. Potrzebowaliśmy 3 punktów.

Piłkę między sobą wymieniali Michał Szandurski i Jakub Kunc, aż w końcu Jakub któremu w tym meczu do tego momentu mówiąc żargonem koszykarskim "nie siedziało" pokazał klasę, pokazał, że potrafi wziąć na swoje barki decydujący rzut, decydującą akcję. Wykonał odejście od obrońcy, odpalił trójkę.Remis. Hala oszalała. Włocławianie przeprowadzili jeszcze szybką akcję ale ich rzut minimalnie był chybiony.

Dogrywka. Tu ponownie gra kosz za kosz, nerwy, rzuty osobiste. wynik dodatkowych 5 minut to 10-10 i mieliśmy drugą dogrywkę.

Zielonogórzanie wytrzymali, wszyscy walczyli jak lwy. Na parkiet rzucał się i atakował każda piłkę na tablicy piekielnie silny Dawid Wiktorski. Jakubowie Kunc i Więckowski zdobywali ważne punkty. Świetnie z ławki wszedł i grał Ilian Węgrowski. Kapitalnie dzielił piłką i punktował Michał Szandurski, Odpalił Maksym Wieczorek i każdy, każdy z zawodników którzy grali i wspierali oddało serce.

Trener Kamil Czapla stworzył prawdziwy TEAM który pokazał jak powinno grać się w koszykówkę a z którego my jesteśmy dumni !

Wygrywamy ten spektakl 72 - 67 i razem z Basket Team z Opalenicy awansujemy do Finałów Mistrzostw Polski !