III ligowcy walczyli w Piszu, Młodzicy w Radomiu

Dwie drużyny SKM Zastal w miniony weekend przebywały na dalekich wyjazdach.

Drużyna III ligowa z trenerem Kamilem Czapla pojechała walczyć w barażach do II Ligi. W Piszu wygraliśmy jeden mecz z pośród trzech ale za to z gospodarzem TSK ROŚ Pisz 79 – 77. Ulegliśmy dwóm zespołom Pyra Poznań 119 – 63 i KK Siechnice 62 – 82.

Warto zaznaczyć, że mamy najmłodszą drużynę pośród wszystkich zespołów. Pokazaliśmy, że potrafimy grać z rutyniarzami choć „młodzięcze ” błędy łatwo wykorzystuje przeciwnik. Nie mniej jednak zespół wrócił z Warmii i Mazur z podniesionymi czołami.

Już w przyszły weekend część drużyny zagra w Półfinale MP Juniorów w Warszawie. Pierwszy mecz w piątek 21 maja godz. 19.30 SKM Zastal Zielona Góra vs. Basketball Club Biofarm Sieraków.

SKM Zastal U12 na BASKET CUP Radom 2021

W Radomiu w pięknej dużej imprezie udział wzięła drużyna mini koszykówki chłopców z rocznika 2009.

Pod nieobecność Artura Cielmy, który przebywał w tym czasie w Cetniewie na egzaminach PZkosz na trenera klasy I drużynę samotnie poprowadził trener Hubert Olejniczak.

Grupę mieliśmy bardzo silną. Przegraliśmy dwa mecze z Dzikami Warszawa 31 – 56 oraz Hizhaki Kijów 32 – 35 jednak jak się później okazało Dziki wygrały cały turniej a goście z Kijowa zajęli III miejsce.

Wygraliśmy dwa mecze z Warsaw Basketball 62-31 oraz z Polonią Warszawa 40 – 8.

Końcowa klasyfikacja:
1 Akademia Młodych Dzików

2 MKS Piotrówka Radom
3 BC Hizhaki Kiev
4 ŁKS Szkoła Gortata
5 Enea Basket Piła
6 MUKS King Tomaszów Maz
7 WKS Śląsk Wrocław
8 UKS 7 Sopot
mecze o VIII-XIII
PGE Turów Zgorzelec
AK Legia Warszawa
MKS Polonia Warszawa
UKS Bryza Kolbudy
Warsaw Basketball
SKM Zastal Zielona Góra

Cały turniej kończymy z dwoma zdecydowanymi zwycięstwami oraz trzema porażkami. Musimy wyciągnąć wnioski, ponieważ dwie decydujące porażki odnieśliśmy w ostatnich sekundach meczy.