Ruszył sezon 2021/2022. Jesteśmy po pierwszych meczach.

W miniony weekend wystartował sezon rozgrywkowy młodzieżowej koszykówki. Nasze zespoły rozegrały pierwsze spotkania. W inauguracji i zarazem debiucie w II lidze mężczyzn nasza młoda drużyna przegrywa na wyjeździe 63 – 112 z WKK II Wrocław. III ligowcy Zastalu wygrywają w Karpaczu. Po ładnym meczu przegrały Młodziczki U15, wygrana Juniorek nad zespołem z Głogowa oraz Juniorów II w Nowej Soli.

Zielona Góra. Niedziela 26.09.2021

Jako pierwsze na parkiecie hali przy Amelii zobaczyliśmy kadetki Zastalu. Dziewczyny grają w lidze U15 więc przyjdzie im mierzyć się ze starszymi koleżankami. Dziś po dobrym meczu walki przegraliśmy z ENEA AZS AJP II Gorzów 36 – 46 ale trenerka Emilia schodziła do szatni z uśmiechem. Jej dziewczyny pomimo porażki pokazały charakter, biegały, walczyły a kilka akcji szczególnie w końcówce meczu kiedy stres już nieco zeszedł było naprawdę ciekawych.

SKM Zastal Zielona Góra – ENEA AZS AJP II Gorzów 36 – 46

Julia Miłoszewska 3 Iga Zawieja 7 Antonina Szymaniak 8 Nadia Wiśniewska 2 Hanna Groszek 6 Lena Zabłocka 4 Ewa Mundry 6

grały również: Małgorzata Pietrzak, Zuzanna Matczak, Kaja Zatońska, Jaryna Mironova

Następnie w niedzielne popołudnie na parkiet wybiegły Juniorki Zastalu, które w lidze U17 pokonały MKS Basket Chrobry Głogów 42-40.

Zespół prowadzi trener Bogusław Onufrowicz. Straciliśmy wysoką kadrowiczkę Maję Majerską, która oficjalnie już została zawodniczką AZS AJP Gorzów Wlkp. Odczuwalny jest również brak sióstr Kozakiewicz, jednak broni nie składamy. Dziś dziewczyny słuchały poleceń trenera i się z nich wywiązywały. Pojawiły się rzecz jasna błędy, czy niecelne rzuty z łatwych pozycji ale kto nie robi nic to ich nie popełnia.

Cieszy widok zespołu na parkiecie, wygrana ale patrząc na tabelę zespołów biorących udział w rozgrywkach widać, że sezon to będzie ciężki. Gratulujemy obu drużynom.

Przegrana w II, wygrana w III lidze.

WKK II Wrocław bardzo silne. Tego się spodziewaliśmy. W inauguracji i zarazem debiucie w II lidze mężczyzn nasza młoda drużyna przegrywa na wyjeździe 63 – 112.

Punkty dla Aldemed SKM Zastal zdobywali:

Przemysław Nowicki 5

Jan Góreńczyk 13

Kacper Hołyś 4

Dawid Wiktorski 9

Amadeusz Łupiński 2

Tobiasz Dydak 3

Jakub Kunc 1

Nikodem Klocek 7

Rafał Szpakowski 12

Ilian Węgrowski 7

Grali również Maciej Żelasko i Kacper Błaszczyszyn.

Materiał w RZG: https://www.rzg.pl/182283/182283/…i

III liga Mężczyzn – wygrana w Karpaczu UKS SMS Karpacz – SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 67 : 71

W pierwszej kolejce III ligi mężczyzn grupy B nasza drużyna pokonała na wyjeździe SMS Karpacz.

Podopieczni trenera Kamila Czapli przewagę uzyskali w drugiej kwarcie, którą pomału powiększali. Warto dodać, że to pierwszy mecz w historii SKM Zastal z drużyną z Karpacza.

Punkty dla Zastalu:

Mikołaj Banach 16

Bartosz Malik 14

Kacper Świec 5

Miron Neumann 5

Adam Dubrawski 20

Radosław Skalski 6

Maciej Żelasko 0

Adam Łada 3

Mikołaj Walczak 2

LIGA JUNIORÓW

Juniorzy II czyli zespół z rocznika 2006 zadebiutował w piątek 24 września w Lidze Juniorów.

Zespół prowadzony przez trenera Marka Hossy zwyciężył na wyjeździe z UKS SKM Nowa Sól 106 – 72.

Można powiedzieć, że był to historyczne spotkanie zespołu bo otworzyli nowy rozdział w przygodzie z basketem. Nie tak dawno grali jeszcze w młodziku, dziś oficjalnie stali się już Juniorami. W lidze w rundzie zasadniczej naszej drużynie przyjdzie się zmierzyć z BC Swiss Krono Żary, Klub Sportowy Sudety Jelenia Góra Stowarzyszenie, MKS”BASKET” Gorzów, PGE Turów Zgorzelec oraz mecze derbowe z SKM Zastal I Zielona Góra. Gratulacje dla zespołu i powodzenia w całym sezonie 2021/2022.

UKS SKM Nowa Sól – SKM Zastal Zielona Góra 72 – 106

Punkty SKM Zastal :Bortkiewicz Hubert 6Neumann Miron 8 Marucha Mateusz 23 Malik Bartosz 4 Gudzowski Mikołaj 7 Morda Dawid 10 Trafas Mateusz 17 Bazylewicz Jakub 11 Skalski Przemek 3 Kucza Jakub 12

grali również: Plonkowski Kajetan i Sachar Karol