Kapitalna sobota na Amelii. Zwycięstwa II i III ligowców oraz Kadetów nad WKK ! Dobry mecz Kadetów II. Kapitalny pokaz MEGA DANCE i celny rzut z połowy Karola Sachara !

To był świetny dla nas dzień w hali koszykarskiej przy Amelii w Zielonej Górze. Mecze rozgrywkowe otworzyli Kadeci I r. 2008 oraz Kadeci II r. 2009.

Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo Kadetów I r. 2008 z trenerem Grzegorzem Kukiełką. Po raz pierwszy pokonali odwiecznego rywala WKK Wrocław i to aż 20 punktami.

Od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Przewaga uzyskana w pierwszej kwarcie była systematycznie powiększana. Graliśmy mocno w obronie dając przeciwnikowi zdobyć jedyne 54 oczka. Ogromne brawa dla całego TEAMU !

Statystyki z tego meczu dostępne tutaj

http://www.dzkosz.wroclaw.pl/mecz/146093/skm-zastal-zielona-gora—wkk-i-wroclaw.html

Podopieczni trenera Artura Cielma Kadeci II r. 2009 wrócili z campu w Hiszpanii i od razu w lidze U15 rozegrali ciężki mecz ze starszą drużyną Śląska Wrocław. Przegrali to spotkanie 56 – 86 ale tanio skóry nie oddali.

Statystyki dostępne tutaj

http://www.dzkosz.wroclaw.pl/mecz/146096/skm-zastal-ii-zielona-gora—exact-systems-slask-wroclaw.html

Następnie na parkiet wyszli nasi młodzi trzecioligowcy. Prowadzeni przez trenera Marka Hossę chłopaki mocno naciskali rywala, przeszkadzali, dali mnóstwo młodzięczej energii, fantazji i udało się wyrwać zwycięstwo liderowi z Kłodzka.

SKM Zastal Zielona Góra – Chrobry XXI Kłodzko 90 : 85

Statystyki

http://www.dzkosz.wroclaw.pl/mecz/145633/skm-zastal–zielona-gora—chrobry-xxi-klodzko.html

Wypowiedź po meczu trenera Marka Hossy

Ostatni mecz dnia należał do drugoligowców Aldemedu SKM Zastal Zielona Góra który podejmował SUDETY Jelenia Góra.

Podopieczni trenera Dawida Mazura spisali się bardzo dobrze

Choć początek i pierwsza kwarta tego meczu tego nie zapowiadały, reszta była już nasza. Sygnał do odwrotu dał „Szpaku” czyli Rafał Szpakowski. Świetnie czuł kosz, dystans i wszystko to co działo się na boisku. Trafiał ale i podawał.

Ponownie dobrą partię zagrał Przemek Nowicki. Wyrasta na solidnego gracza a jego 19 oczek było nie tylko widoczne ale i potrzebne. Pod koszami brylowali Tobiasz Dydak z 16 zbiórkami, Amadeusz Łupińśki i latający Janek Góreńczyk.

Cieszy wygrana ale jeszcze bardziej charakter tej drużyny. Gdy nie idzie potrafią się otrząsnąć, szukają lidera dnia, walczą i wierzą do końca. Brawa dla całego TEAMU i trenerów Dawida Mazura i Bartka Przybyły.

Aldemed SKM Zastal – Sudety Jelenia Góra 86 – 61

Statystyki z tego spotkania znajdziecie na

https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/142930/aldemed-skm-zastal-zielona-gora—ks-sudety-jelenia-gora.html?fbclid=IwAR3jn4E07SYXxXJ5XHUvKI8gGJ_0PLrQwzBpa-oyvE6rKu8c7zB6T4znBu0

Warto również zaznaczyć, że w przerwie meczu II ligi świetny popis dały dziewczyny z MEGA DANCE Rock n Roll Zielona Góra.

Natomiast Karol Sachar popisał się celnym rzutem z połowy boiska wygrywając konkurs dla kibiców i tym samym zgarnął nagrodę w postaci fotela firmy Diablo Chairs.

Film z wydarzeń w przerwie meczu znajdziecie tutaj