Aktualności

Walczyły, biegały, trafiały, były ZESPOŁEM !

W minioną środę po prawdziwym horrorze Juniorki SKM Zastal pokonały po dogrywce ekipę AZS AJP Gorzów Wielkopolski 62 - 61

Kilka słów na gorąco od trenerki Agaty

To był kosmiczny mecz w naszym wykonaniu, każda z dziewczyn zapracowała na zwycięstwo. Pokazałyśmy charakter i wolę zwycięstwa.

Izka osobiste na dogrywkę, Pola trójka na przewagę, a Zuza powrót do obrony na zwycięstwo. Ale nie wygrały tego meczu jednostki tylko DRUŻYNA !!!

To był mecz jakiego jeszcze w życiu nie zagrałyśmy !!! To był nasz dzień i nasz mecz !!

Grały jeszcze Skrzypczak Kinga i Uglik Nikola

Brawo dziewczyny, brawo trenerka Agata Grabowiecka.

Zakończył się ten mocno koszykarski weekend. Większość naszych ekip grało na wyjazdach i można powiedzieć, że u chłopców był to bój zielonogórsko - wrocławski. W sobotę i niedziele rozegraliśmy z ekipami ze stolicy dolnego śląska aż 5 spotkań. Kadeci II wygrywali z Gimbasketem oraz WKS Śląsk I i II, mniej szczęścia miała pierwsza ekipa kadetów Zastalu bo pechowo przegrali na wyjeździe z WKK 83 - 85 Podopieczni trenera

Marek Hossa stracili tylko raz prowadzenie w tym meczu i to właśnie w ostatnich sekundach spotkania.

Minimalnie przegrali również Juniorzy 2004. Na własnym parkiecie w Zielonej Górze po meczu walki ulegli Śląskowi Wrocław 69 - 73. Warto tu zaznaczyć, że Śląsk to obecny Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej a jeszcze nie tak dawno przegrywaliśmy z nimi 40 oczkami. Teraz walczymy jak równy z równym.

Wygrywały również kadetki w Jeleniej Górze.

Podopieczne trenerki Agnieszki Welc pokonały KSW Spartakus Jelenia Góra 66 - 57

Tym samym nasze dziewczyny świetnie otworzyły drugą rundę rozgrywek w strefie miejsc 1-8. Wygrana na wyjeździe smakuje wybornie a każde zwycięstwo daje jeszcze więcej wiary i sił.

Kuba Kucza 14

grali również:Julian Wolański, Kamil Łuczak, Przemysław Skalski, Nikodem Dalecki, Hubert Bortkiewicz

Amadeusz Łupiński 6

grali również: Kacper Błaszczyszyn, Przemysław Nowicki, Jakub Łychmus, Mikołaj Walczak

Majerska Maja 20

W Jeleniej Górze walczyły również: Roszkiewicz Milena, Łosyk Magdalena, Lubińska Anastazja, Oliwia Sztanga

Za tydzień tj. 30 stycznia zielonogórzanki na własnym parkiecie zagrają z MKS MOS Betard I Wrocław

Liga Kadetów U14

Zespół Kadetów II r. 2007 rozpoczął ligę U14 i to z wielkim przytupem.

Rola Wojciech 7

W drugim meczu trener dał odpocząć Kacprowi Gajda oraz Maksymilianowi Mikołajczykowi

We wtorek 19 stycznia w Zielonej Górze rozegrano 3 mecze ligowe. Wszystkie nasze drużyny grały z WKK Wrocław. Bilans tych spotkań to 2-1 dla wrocławian.

W lidze mini koszykówki wygraliśmy mecz 61:33 natomiast rozpoczynający drugą rundę Juniorzy II odnieśli porażkę z WKK I choć postawili wysokie warunki szczególnie w pierwszej połowie meczu.

Przypomnijmy, że w lidze juniorów grają dwie ekipy Zastalu I oraz młodsza druga drużyna. Ich awans do Top 6 to już jest bardzo dobry rezultat.

Na deser we wtorkowy wieczór na parkiet wyszli Juniorzy Starsi. Niestety podopieczni trenera Kamila Czapli po meczu walki ulegli gościom 69 - 76

Nowak Michał 6

grali również: Kobylański Michał, Andrzejewski Hubert, Stankiewicz Bartosz.

Liga Juniorów

SKM Zastal II - WKK I Wrocław 62 - 91

Liga Juniorów Starszych

SKM Zastal - WKK Wrocław 69 - 76

Nie udała się naszej drużynie III ligowej wyprawa do Zgorzelca. . W ostatniej kolejce rundy zasadniczej przegraliśmy na boisku rywala 73 : 89. Dalej gramy bez przebywającego na kwarantannie wysokiego Jakuba Więckowskiego. Po kontuzji do zespołu powrócił 16 latek Milan Żeromski i od razu rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Amadeusz Łupiński 9

Z bilansem  6 zw i 6 porażek nasza młoda drużyna zajmuje 3 lokatę w tabeli po rundzie zasadniczej i razem z zespołami WKK Wrocław, KS BASKET Legnica  oraz Onlajnersi Kangoo Basket Gorzów  awansujemy do dalszych gier w strefie 1-8.

Dzisiaj w poniedziałek 17 stycznia z obozu w Mrzeżynie wracają 4 zespołu Zastalu natomiast już jutro tj. w poniedziałek 18.01 po przerwie ferii zimowych wznawiają się rozgrywki młodzieżowe.

W Zielonej Górze zagrają młodzicy U13 z BC Swiss Krono Żary natomiast we wtorek 18 stycznia plan gier przedstawia się następująco:

19.01.202116:00 Boisko A(akwarium)       Zastal II - WKK I Wrocław  U17M II r.2005

19.01.2021 16:00 Boisko B (przy ścianie)     Zastal - WKK II Wrocław  U12M (chł)

19.01.2021 18:00 Boisko A(akwarium)         Zastal - WKK I Wrocław U19M

Prawdziwa bitwa w III lidze
Niestety po 2 dogrywkach przegrywamy z KS Basket Legnica 86 - 92

Cały mecz trzymał w napięciu a wynik balansował wokół remisu.Kiedy kilka minut przed końcem regulaminowego czasu, po dwóch trójkach świetnie grającego Rafała Szpakowskiego prowadziliśmy 7 oczkami wydawało się, że dowieziemy przewagę do końca.Niestety doświadczony zespół z Legnicy przycisnął i punkty na dogrywkę zdobył dosłownie w ostatniej sekundzie.Dwie dogrywki to próba sił, doświadczenie wzięło górę i to goście zainkasowali dwa punkty do tabeli. Warto również dodać, że graliśmy ten mecz bez Jakuba Więckowskiego.
SKM Zastal Fatto Deweloper I Zielona Góra - Klub Sportowy BASKET Legnica 86 : 92 (15:13, 23:16, 16:19, 18:24, d: 7:7, d: 7:13)