Aktualności

Wojewódzka Kadra Dziewcząt zakończyła Finały OOM w Cieszynie

Nasza reprezentacja ulega w ostatnim meczu finałów OOM kadrze Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki i w przyszłym roku czekają nas znowu półfinały.

Sam awans do finałów tej kadry był dużym sukcesem.

W Cieszynie pojawił się prezes LZKosz Lubuska Koszykówka Grzegorz Potęga, który wręczył kadrowiczkom i trenerom specjalne podziękowania.

Jesteśmy przekonani, że ta nauka nie pójdzie w las a zdobyte doświadczenie przez zawodniczki m.in SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra zaprocentuje na ligowych parkietach jak i w kadrze.

Gratulujemy postawy, woli walki i tych pięknych sportowych emocji.

Kadrę Województwa Lubuskiego reprezętowały:

Mądry Alicja, Skarżyńska Natalia, Antonina Kończak, Patrzałek Inga, Bęczkowska Julia, Woźniak Aleksandra (wszystkie AZS AJP Gorzów Wlkp.), Welc Pola, Welc Natalia, Kozakiewicz Julia, Kozakiewicz Patrycja, Polak Hanna, Majerska Maja (wszystkie SKM Zastal Zielona Góra), Saleta Julia, Molik Julia (obydwie WSTK Wschowa).

Trenerami kadry są Łukasz Hiszpański (AZS AJP Gorzów Wlkp.) i Agnieszka Welc (SKM Zastal Zielona Góra).

1 Marca 2020 roku  zapisze się w historii klubu SKM Zastal Zielona Góra. Drużyna Juniorów U18 z trenerem Kamilem Czapla zdobyła historyczny brązowy medal w europejskiej lidze CEYBL.

Turniej finałowy rozgrywany był w czeskim Pisek.

Zielonogórzanie wygrali 3 pośród 5 meczy w tym spotkanie o brązowe medale z drużyną HAKRO Merlins Crailsheim.

W pierwszej piątce turnieju znalazł się zielonogórzanin Dawid Wiktorski 

 

To wielki sukces i duma dla klubu SKM Zastal Zielona Góra.

 

Zastalowcy zagrali w grupie A gdzie odnieśli wyniki:

 

SKM Zastal Zielona Góra - Jížní Supi 86 : 84

SKM Zastal Zielona Góra - BBLZ - Reach the Top 90 - 84

SKM Zastal Zielona Góra - Inter Bratysława 41 - 83

 

Półfinał

 

SKM Zastal Zielona Góra - Sršni Písek 59 - 96

 

Mecz o III miejsce

HAKRO Merlins Crailsheim - SKM Zastal Zielona Góra 75 - 96

 

 

Mistrzem Ligi została drużyna BK Inter Bratislava która w finale pokonała Sršni Písek 85 - 77

 

 

Ostateczny ranking turnieju finałowego w Písek:

1. BK Inter Bratislava

2. Sršni Písek

3. SKM Zastal Zielona Góra

4. HAKRO Merlins Crailsheim

5. Jížní Supi

6. BBLZ - Reach the Top

7. WKK Wroclaw 8. Slávia Trnava

 

Do drużyny All-Star wybrano następujących graczy:

Daniel Randuška (BK Inter Bratislava)

Martin Štrobl (Sršni Písek)

Dawid Wiktorski (SKM Zastal Zielona Góra)

Kevin Ulrich (HAKRO Merlins Crailsheim)

Marko Matoničkin (Jížní Supi)

 

 MVP TURNIEJU:

Matúš Malovec (BK Inter Bratislava)

 

Najlepszym strzelcem turnieju (111 punktów w 5 meczach) był:

Jakub Dvořák (Jížní Supi)

Niemal wszystkie zespoły ligowe SKMu Zastal rozegrały swoje mecze po przewie. W Finałach CEYBL U18 grali juniorzy (o tym oddzielny artykuł)  a pozostałe ekipy rywalizowały w rozgrywkach krajowych.

 

Komplet wyników:

 

Mini Koszykówka Chłopców U13  - 29 lutego

 

WKK I Wrocław - SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 68:40
WKK III Wrocław - SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 8:115

 

Liga Młodziczek  - 1 Marca 2020

Wygrywamy z MKS MOS Deichmann Wrocław 50 - 38

Punkty SKM Zastal:

Natalia Welc 8
Kurek Zuzanna 2
Magda Łosyk 4
Kozakiewicz Julia 3
Maja Michalska 2
Pola Welc 8
Hanna Polak 4
Maja Majerska 15

 

Liga Kadetów U16 29 Lutego i 1 Marca br.

 

 

 

SKM Zastal - SMK Lubin 123 - 8

Punkty SKM:

Jan Góreńczyk 10
Kacper Hołyś 12
Jamroży Jakub 4
Tobiasz Dydak 10
Kamil Czub 8
Jakub Sławecki 26
Ilian Węgrowski 5
Witczak Maksymilian 11
Amadeusz Łupiński 11
Kacper Błaszczyszyn 11
Szymon Grzybowski 1
Przemysław Nowicki 14

 

Turów Zgorzelec - SKM Zastal Zielona Góra 80 - 78

 

To były ostatnie mecze sezonu regularnego. Zielonogórzanie kończą na 4 miejscu i przed nami walka w barażach do ćwierćfinałów MP z Sudetami Jelenia Góra.

 

Liga Młodzików U14 - 1 Marca br.

 

WKS Śląsk Wrocław - SKM Zastal 72 - 61

Punktowali dla SKM Zastal:

Marucha Mateusz 16
Morda Dawid 9
Dalecki Nikodem 4
Bazylewicz Jakub 16
Szpakowski Mikołaj 4
Cymer Karol 4
Łuczak Kamil 2
Kucza Kuba 6

 

Liga Juniorek

 

SKM Zastal - Gwardia Wrocław  55 - 75

 

Punkty zdobywały:

Rogaczewska Rozalia 2
Tera Aleksandra 11
Grabowiecka Zuzanna 6
Kowalska Iza 16
Chodkiewicz Julia 1
Gościak Wiktoria 13
Różańska Natalia 2
Kołaczkowska Oliwia 3

 

Liga Kadetów U15

 

SKM Zastal - Exact Systems Śląsk Wrocław 85 - 76

 

Punktowali SKM Zastal:

Rafał Szpakowski 13

Milan Żeromski 17

Maciej Żelasko 6

Hubert Orpel 10

Piotr Jagiełowicz 6

Daniel Piorun 15

Bartosz Bowycz 2

Piotr Minczynski 11

 

 

 

 

Skrót meczu Młodziczek 

 

https://www.youtube.com/watch?v=e-aGjnkNPZ4

 

To była bardzo dobra niedziela z mini koszykówką w Zielonej Górze.
Dzisiaj w hali przy Amelii zobaczyliśmy dwa mecze.O godzinie 10.00 grały dziewczęta U12 a zaraz po nich na parkiet wybiegli chłopcy z tego samego rocznika.
Przy okazji udało się również zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie !

Zespół dziewcząt SKM Zastal przegrał niedzielny mecz ze Szprotavia Szprotawa 13 oczkami ale grał ambitnie do samego końca. W trzeciej kwarcie ze straty -10 naszym zawodniczkom udało się dogonić rywalki.
W końcowych minutach sił nieco zabrakło, zrobiliśmy kilka łatwych strat a dziewczyny ze Szprotawy popisały się ładnymi wejściami pod kosz które przynosiły punkty.

SKM Zastal - KS Szprotavia Szprotawa 25 - 38

Punkty dla SKM Zastal zdobywały:

Mirdnova Jaryna 2
Kula Konstancja 2
Miłoszewska Julia 6
Wiśniewska Nadia 2
Groszek Hanna 8
Zabłocka Lena 5

 

 

Lubuska Liga Mini Koszykówki U12 Chłopców

Chłopcy odkupili nieco porażkę swoich koleżanek i zdecydowanie ograli Kangoo II Gorzów Wlkp. 76-8 Po trzech meczach zachowaliśmy czyste konto w Lubuskiej Lidze Mini Koszykówki.

Brawa dla podopiecznych trenerów Adrian Łopiński i Bogusław Onufrowicz

 

III Liga Mężczyzn

 

Bardzo ładne spotkanie oglądaliśmy w minioną sobotę w Zielonej Górze.
Zespół SKM Zastal prowadzony przez trenera Kamil Czapla pokonał trzeci w tabeli KKS Siechnice.
Mecz od początku mógł się podobać. Szybko grający zielonogórzanie stwarzali przewagę w ataku jednak nie obyło się również bez łatwych strat, które na punkty z kolei zamieniali doświadczeni rywale.
Spod kosza jak i z dystansu punktował Jakub Morgiel, grę napędzali bracia Siminscy, pod koszem walczył Hugo Sobczak i Więcek, Maciej Rzechtalski wykorzystywał swoje ogranie, ławka żyła. Ten mecz musieliśmy wygrać.
Tak też się stało i dwa ligowe punkty urwaliśmy zespołowi z czuba tabeli.
Brawa dla całej drużyny za dzisiejsze spotkanie 

Punkty dla SKM Zastal:
Łukasz Szpakowski 3
Mikołaj Siminski 11
Michał Siminski 15
Maciej Rzechtalski 11
Jakub Więckowski 10
Nikodem Klocek 5
Hugo Sobczak 2
Jakub Morgiel 17

 

 III miejsce SKM Zastal U14 w turnieju Central European Youth Basketball League i awans do Finałów w niemieckiej Jenie !

Z Weißenfels wróciła drużyna SKMu Zastal U14.
W ostatnim turnieju eliminacyjnym podopieczni trenera Marek Hossa z bilansem 3 - 2 zajęli 3 miejsce i awansowali do rozgrywki finałowej. W pierwszej piątce turnieju znalazł się zielonogórzanin Jakub Bazylewicz

Wyniki zastalowców:

Science City Jena - SKM Zastal Zielona Góra 53 : 93
Nürnberger Basketball Club - SKM Zastal Zielona Góra 70 : 86
BBLZ - Reach the Top - SKM Zastal Zielona Góra 82 : 65
Mitteldeutsche Basketball Academy - SKM Zastal Zielona Góra 43 : 67
SKM Zastal Zielona Góra - WKK Wroclaw 55 : 63

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. BBLZ - Reach the Top

2. WKK Wroclaw

3. SKM Zastal Zielona Góra

4. Science City Jena

5. Mitteldeutsche Basketball Academy

6. Nürnberger Basketball Club

 

Do drużyny All-Star wybrano następujących graczy:

Nico Zeleznik (BBLZ - Reach the Top)

Szymon Romanowski (WKK Wroclaw)

Jakub Bazylewicz (SKM Zastal Zielona Góra)

Tim Rothämel (Science City Jena)

Felipe Kindling (Mitteldeutsche Basketball Academy)

Raphael Wantsis (Nürnberger Basketball Club)

 

MVP Turnieju

Aleksej Kostić (BBLZ - Reach the Top)

Najlepszym strzelcem turnieju (106 punktów w 5 meczach) był:

Aleksej Kostić (BBLZ - Reach the Top)

Gratulujemy zespołowi i czekamy na turniej finałowy