Aktualności

Dni Otwarte u naszego sponsora - Zielonogórskiej Elektrociepłowni !

Dzień Otwarty w Zielonogórskiej Elektrociepłowni !  Będą liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży !

15 czerwca 2019 (sobota) w godzinach 10.00 - 16.00 nasz sponsor, Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A., należąca do PGE Energia Ciepła, zaprasza do odwiedzenia zakładu przy ul. Zjednoczenia 103 z okazji organizowanego Dnia Otwartego.
Dzień Otwarty jest organizowany corocznie we wszystkich elektrociepłowniach i elektrowniach PGE Energia Ciepła i jest wydarzeniem, które pozwala przybliżyć społeczności specyfikę pracy zakładu. Odwiedzający mają możliwość zwiedzenia elektrociepłowni z przewodnikiem, zapoznania się z procesem produkcji ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji, oraz poznanie działalności spółki w innych obszarach tj. produkcja chłodu z ciepła sieciowego czy wsparcie programu elektromobilności w Zielonej Górze.
Wydarzenie ma również charakter edukacyjny – poprzez zabawę uczymy dzieci dlaczego warto oszczędzać ciepło i energię i jak o nie dbać, aby chronić środowisko. Przewidziane są również liczne inne atrakcje dla dzieci i młodzieży. W tym roku podczas Dnia Otwartego zaprezentujemy program zawodowy PGE Energia Ciepła pod nazwą „Energetyczna Kariera”, który skierowany jest do młodzieży zainteresowanej pracą w obszarze energetyki.
Dzień Otwarty cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Zielonej Góry. Rok temu podczas tego wydarzenia elektrociepłownię odwiedziło w ciągu 5 godzin ponad 500 osób. Zachęcamy studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego do udziału w imprezie.

Zachęcamy do udziału i zapraszamy na stronę wydarzenia 

http://www.ec.zgora.pl/download/DzienOtwarty/DO190615.jpg