Aktualności

Rozgrywki ligowe Wznowione !

Po przerwie świąteczno-noworocznej na parkiety wrócili koszykarze SKMu Zastal.

III Liga

W sobotę 4 stycznia kolejny mecz III ligi rozegrali podopieczni trenera Kamila Czapli.

Zielonogórzanie zwyciężyli w pojedynku wyjazdowym z Chrobry XXI Kłodzko 88 - 67
O zwycięstwie zadecydowała trzecia kwarta, która wygraliśmy 16 oczkami. Wypracowana przewagę zielonogórzanie dowieźli do końca i dwa kolejne punkty lądują w ligowej tabeli.Brawa dla zespołu.

Już 9 stycznia w ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek w Zielonej Górze będziemy mieli szlagier.
W pięknej Hali przy Amelii Zastalowcy zagrają z Exact Systems Śląsk Wrocław.
Początek spotkania zaplanowano na godz. 11.00

Liga Młodzików U14

Wyjazdową wygraną z Basket Club Swiss Krono Żary 91 - 76 podopieczni trenera Marek Hossa kończą pierwszą fazę rozgrywek na 1 miejscu i zagrają o awans do gier na szczeblu centralnym !

Wolański 12

W drugim etapie rozgrywek zielonogórzanie powalczą z ekipami które zajęły miejsca 1-5 w grupie A Dolnośląskiej Ligi Młodzików., Będą to zespoły WKK Wrocław, Śląsk Wrocław, Nysa Kłodzko oraz WKK II Wrocław.
To nie będą łatwe mecze ale Zastalowcy pokazali nie raz, że w basket grać potrafią.
Brawo dla chłopaków i trzymamy kciuki za dalsze gry !

Liga Kadetów U16

SKM Zastal Zielona Góra vs. Sudety Jelenia Góra 77 - 57

W dziewiątej kolejce dolnośląskiej ligi kadetów U16 podopieczni trenerów Michał Siwicki i Artur Cielma ograli na własnym parkiecie Sudety Jelenia Góra 77 - 57
Mecz szarpany, mecz nierówny , mecz walki. Taki mieliśmy obrazek w niedzielne południe.
Drużyna z Jeleniej Góry pokazała się z dobrej strony, nasza ekipa kontrolowała mecz przez całe 40 minut choć czasami gra była nierówna a trener Michał często stracił trochę nerwów.
Ostatecznie kończymy ten mecz z 20 punktową zaliczką.