Aktualności

ZASADY DOTYCZĄCE WZNOWIENIA TRENINGÓW

 

 

ZASADY DOTYCZĄCE WZNOWIENIA TRENINGÓW

W związku z decyzją premiera Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu związaną z częściowym otwarciem obiektów sportowych z dniem 4 maja 2020, przedstawiamy ogólne zasady wznowienia zajęć treningowych.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie poniżej wymienionych zasad zarówno przez zawodników jak i rodziców/opiekunów. Prosimy o logikę w postępowaniu i bezdyskusyjną akceptacje wytycznych.

     1.Zawodnicy poniżej 13 roku życia na zajęcia przyjeżdżają z opiekunem prawnym.

 1. Zawodnicy przyjeżdżają na trening, nie wcześniej niż 5-10 minut przed rozpoczęciem zajęć i stawiają się w miejscach wyznaczonych do zbiórki, każdy zawodnik musi posiadać własną piłkę. Trener 5 minut przed rozpoczęciem zajęć odbiera zawodników z wyznaczonego miejsca zbiórki. Po treningu trener odprowadza zawodników w to samo miejsce.
 2. Zawodnicy przychodzą na obiekt przebrani w osobisty strój treningowy, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego na terenie obiektu (za wyjątkiem WC).
 3. Zawodników obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast zawodnik przebywając na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy.
 4. Zawodnicy oczekujący na zajęcia treningowe zachowują zasadę bezpiecznej odległości (2 metry) zalecanej przez Ministra Zdrowia, do momentu przejęcia zawodników przez trenera.
 5. W trakcie treningu, rodzice zawodników oraz inne osoby nie mają wstępu na obiekty. Zalecane jest oczekiwanie na odbiór zawodnika w miejscu zbiórki, z zachowaniem zasad dystansu społecznego.
 6. Grupę treningową stanowi maksymalnie 6 zawodników. Jednostka treningowa wynosi około 45-50 min.
 7. Zawodnicy rozpoczynają i kończą trening dezynfekcją rąk.
 8. Po każdej jednostce treningowej, trener odpowiedzialny jest za dezynfekcję sprzętu treningowego.
 9. Trenerzy wyznaczą specjalne, bezpieczne strefy w czasie przerwy nawadniającej. Zalecane stosowanie bidonów, butelek z wodą z widocznie opisanym imieniem i nazwiskiem.
 10. Zawodnik z objawami jakiejkolwiek choroby (przeziębienie, katar, podwyższona temperatura itp.) zgłasza wcześniej ten fakt trenerowi i nie uczestniczy w zajęciach, pozostając w swoim miejscu zamieszkania.
 11. W przypadku prognozy opadów lub opadów deszczu, trening zostanie odwołany minimum na godzinę przed rozpoczęciem zajęć. Informacja o odwołaniu zostanie zamieszczona na Facebooku lub przekazana przez trenera.
 12. Podmiotem uprawnionym do udostępnienia obiektów sportowych jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Korzystanie z obiektów wiąże się z przestrzeganiem obowiązującego regulaminu.

 

Poniżej znajduje się oficjalny komunikat dot. powrotu do treningów

 

KOMUNIKAT