Sezon ligowy blisko. Gramy w turniejach towarzyskich

W miniony weekend 10-12.09 4 zespoły SKM Zastal grały na wyjazdach w turniejach przygotowawczych do sezonu ligowego 2021/2022. Tym razem było mało wygranych spotkań ale zebrano sporo nowych doświadczeń.

Juniorki pod wodzą nowego trenera Bogusława Onufrowicza pojechały do Łodzi, Kadeci 2007 i Młodzicy 2009 grali w Szczecinie natomiast drużyna mini koszykówki chłopców r. 2010 zagrała w Zgorzelcu.

Sparing w Żarach rozegrał również zespół II ligowy mężczyzn

ŁÓDŹ

Turnieju Juniorek U17 kończymy niestety bez zwycięstwa ale jak relacjonuje trenerka Agnieszka Welc po niezłych meczach i z wnioskami do pracy i poprawy kilku elementów. Pierwszy raz w roli pierwszego Trenera wystąpił Bogdan Onufrowicz. Po krótkim okresie pracy z dziewczynami można powiedzieć, że założenia trenera częściowo zostały zrealizowane. Wyjazd miał również walor integracyjny, pierwszy trener w ramach wkupnego zafundował drużynie lody, zatem oficjalnie witamy trenera Bogdana w drużynie!

SZCZECIN

Młodzicy r. 2009 zakończyli udział w turnieju Niebuszewo Cup w mieszanych nastrojach. Pojedynki, które zagrali w Szczecinie na pewno na marne nie pójdą. To był napięty turniej .Rozegrali 5 meczów z mocnymi zespołami . Dwie minimalne przegrane gdzie traciliśmy przewagę w ostatniej kwarcie zadecydowały ostatecznie o tym, że lądujemy na 5 pozycji. Za dwa tygodnie drużyna jedzie grać dalej, tym razem do Rawicza. Dziękujemy wspaniałym kibicom za kapitalny doping. Wielkie brawa dla Was. Chłopaki głowy do góry i jedziemy dalej

Kadeci SKM Zastal r. 2007 z trenerem Pawłem Kuciemba kończą kolejny etap przygotowań do sezonu ligowego.W Szczecinie z bilansem 2 zwycięstw i 3 porażek zakończyli turniej na 4 miejscu. Trener zadowolony choć jak mówi mogło być lepiej, Ważne, że udało się zmierzyć z silnymi zespołami a to kolejne cenne doświadczenia przed sezonem w lidze U15.Do pierwszej piątki turnieju wybrano Jakuba Kowackiego z Zastalu, natomiast Filip Nowak otrzymał wyróżnienie. Gratulacje

ZGORZELEC

Pomimo przegranych z podniesionymi czołami wracają ze Zgorzelca chłopcy z drużyny rocznika 2010. Podopieczni trenera Marka Hossy wzięli udział w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju dla rocznika 2009. Zatem naszej ekipie przyszło grać ze starszymi.Przegraliśmy wszystkie 5 meczów. W dwóch pomimo, że byliśmy młodsi toczyliśmy w miarę wyrównane pojedynki. Przed Zasalowcami dużo nauki a każdy mecz to doświadczenie.Uzyskaliśmy sporo braw za boje ze starszymi chłopakami Wygrał zespół z Pardubic przed Kościanem i Litomyślem. Brawa za walkę chłopaki.

ŻARY SPARING II liga

BC Swiss Krono Żary – SKM Zastal Zielona Góra 55:42